Kontakt
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
ul. Rakowiecka 24, pok. 2, 02-521 Warszawa
Biuro Programu MBA-SGH
Nasz zespół
dr hab. Rafał Mrówka, prof. SGH
Kierownik programu
Rafał Mrówka jest profesorem w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie zajmuje się przywództwem w biznesie, społeczną odpowiedzialnością biznesu, analizą nowoczesnych modeli organizacji i transformacją cyfrową, badaniami satysfakcji i zaangażowania pracowników oraz public relations. Jest on także Dyrektorem Biura Programów MBA w SGH, kierownikiem programu MBA-SGH oraz kierownikiem Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i prac naukowych, w tym książek „Przywództwo w organizacjach. Analiza najlepszych praktyk” (Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2010) i „Organizacja hiperarchiczna – czynniki kreujące, geneza modelu, zarządzanie” (Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2013) – rozprawa habilitacyjna, nowe trendy w zarządzaniu, nowe modele biznesowe oparte o wykorzystanie podejścia open source i współpracy w wirtualnych społecznościach. Ukończył kilkanaście szkoleń, w tym zaawansowany szkolenie dotyczące Design Thinking w HPI Academy w Niemczech oraz International Management Teachers Academy w Bled w Słowenii. Wykładał lub przebywał na programach badawczych w Tel Aviv University (Izrael) i Universite Catholique de Lille (Francja).
Rafał Mrówka działa także aktywnie na rynku doradczym i szkoleniowym – ma ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów dla biznesu, jest współwłaścicielem firmy konsultingowo-szkoleniowej IMMOQEE Sp. z o.o. W swojej pracy w konsultingu współpracował m.in. z Umbrella Project (program UNDP – agendy ONZ w Polsce), BIGRAM Personnel Consulting, ITO - United Change Company. Realizował projekty m.in. dla: Hewlett-Packard, Euler Hermes, Tetra Pak, Schneider Electric, Wabco, Microsoft, Auchan, EDS, Esselte, Siemens, Allianz, Totalizator Sportowy, Grupa Hotelowa Orbis, Leroy Merlin, Cersanit. Specjalizuje się badaniach satysfakcji pracowników, pobudzaniu zaangażowania pracowników, programach wspierania innowacyjności organizacji, programach rozwoju kompetencji menedżerów oraz budowaniem wizerunku organizacji, osób, produktów. Jest współpracownikiem Digital University. Jest wiceprzewodniczącym rady Fundacji Szkoła Liderów kreującej postawy przywódcze w społeczeństwie.
Dorota Czajkowska-Szubiczuk
Koordynatoka Programu
Absolwentka Uniwersytetu SWPS z dyplomem magistra psychologii. Certyfikowana trenerka umiejętności psychologicznych oraz prowadząca grupy wsparcia. Zawodowo związana głównie z branżą FMCG – sprzedażą i shopper marketingiem. Mentorka Coder Dojo – społeczności, która bezpłatnie uczy się nowych technologii oraz programowania. Doświadczona w obszarze kreacji, komunikacji i zarządzania projektami. Przez ponad 10 lat organizowała różnego rodzaju wydarzenia artystyczne związane z tańcem irlandzkim, sama będąc tancerką, choreografką i wielokrotną Mistrzynią Europy. Prywatnie miłośniczka dog agility, gier planszowych oraz grywalizacji, w szczególności w kontekście rozwoju osobistego.
Marta Szmigiel
Administratorka Programu
Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponad 10 lat związana z działalnością kulturalno-edukacyjną przy tworzeniu i rozliczaniu projektów grantowych. Tworzyła scenariusze gier edukacyjnych i terenowych dla dzieci i młodzieży m.in z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach czy Ministerstwa Kultury. Przez wiele lat związana z edukacja elektroniczną w Fundacji CoderDojo, gdzie zajmowała się koordynacją pracy wolontariuszy i komunikacją. Obecnie zajmuje się organizacją, zarządzaniem i występowaniem podczas eventów w branży rozrywkowo-tanecznej. Prywatnie miłośniczka larpów, tańca i stylu retro.
Michalina Dement-Żemła
Administratorka Programu
Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez 7 lat związana była z branżą teatralną i filmową. Pracowała na stanowisku kierowniczki produkcji, tworząc spektakle w największych warszawskich teatrach. Kompleksowo zajmowała się procesem produkcji, od zrządzania budżetem, przez nadzorowanie pracy, po organizację planów zdjęciowych. Ma doświadczenie we współtworzeniu festiwali: pracowała m.in. dla festiwalu filmowego Millenium Docs Against Gravity. W pracy szczególnie ważne jest dla niej wprowadzanie rozwiązań dążących do neutralności klimatycznej oraz równości płci. Jest zwolenniczką komunikacji opartej o Porozumienie Bez Przemocy (NVC). W wolnym czasie zgłębia zagadnienia związane z szeroko pojętym prawem pracy oraz kryzysem klimatycznym. Entuzjastka przemieszczania się rowerem, filmów dokumentalnych i długich spacerów z dwoma adoptowanymi psami.
Inne programy MBA w SGH
AMBA
Akredytacja przyznawana przez Association of MBAs, potwierdza najwyższą jakość kształcenia programów MBA, zgodną z międzynarodowymi standardami. Akredytację posiada 240 szkół z 70 krajów. W Polsce certyfikat AMBA otrzymało jedynie 6 uczelni. Tylko 2 proc. wszystkich studiów MBA na świecie uhonorowano tą prestiżową akredytację (www.mbaworld.com). www.sgh.waw.pl/mba